Sporta likmes futbolā

Jau simtiem gadu, pat senāk, neviens sporta veids nav iedomājams bez likmju likšanas sporta veida rezultātu prognozēšanai. Tikai salīdzinoši nesen, aptuveni pirms 50 gadiem, pasaulē populāra kļuva sporta spēļu skatīšanās bez papildus azarta – sporta likmju likšanas. To var izskaidrot ar sporta veidu skatīšanos televīzijā. Agrāk lielākā daļa cilvēku, kas skatījās sporta spēles, bija tie, kas to varēja darīt klātienē, sekojot līdzi spēlei stadionā, sporta manēžā, vai kādā sporta hallē. Kad populārs kļuva radio, sporta totalizators kļuva pieejamāks, jo sporta spēļu rezultātus salīdzinoši ātrāk varēja uzzināt, tāpēc likmju likšana kļuva operatīvāka.

 

Par sporta likmju nenoliedzamu karali var uzskatīt futbolu. Tas izskaidrojams ļoti vienkārši – futbols ir populārākais sporta veids pasaulē un likmju likšana uz to ir salīdzinoši tipiska citiem sporta veidiem. Loģiska kopsakarība, jo lielāka auditorija, jo plašākas likmju likšanas iespējas.

 

Sporta likmes internetā futbolam piedāvā likt visi lielākie un mazākie sporta likmju organizētāji. Papildus, par futbolu ļoti populāri likmes likt arī savā starpā, mazākā cilvēku lokā. Dažādos darba kolektīvos, piemēram, viena ofisa ietvaros, bieži cilvēki pieņem un piedāvā likt likmes saviem kolēģiem pēc ļoti vienkāršas kārtības. Visi kolēģi saliek savas sporta likmes kopā un izvirza pieņēmumus par kādas futbola komandas uzvaru konkrētā spēlē. Tad, tāpat kā klasiskajiem sporta likmju totalizatoros, uzvarētāji saņem atpakaļ savas likmes un proporcionālu daļu no zaudētāji sporta likmju ieņēmumiem.

 

Arī sporta likmes Latvijā ir īpaši populāras. Visi lielākie vietējie sporta likmju pieņēmēji piedāvā likt gan vienkāršas likmes uz atsevišķām spēlēm, gan komplicētākas likmes uz futbola turnīriem un dažādu nacionālo, starpnacionālo un globālo turnīru norisi un rezultātiem. Lielākie sporta likmju internetā pieņēmēji piedāvā likt sporta likmes uz šādiem turnīriem:

  • Eiropas čempionātu Futbolā
  • Latvijas Virslīgu
  • Vācijas Bundeslīgu
  • Anglijas Premjerlīgu
  • Itālijas A sērijas Līgu
  • Francijas 1. līgu
  • Amerikas MLS līgu
  • Spānijas La Liga
  • Krievijas premjerlīgu

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *